GDAŃSK - GDYNIA - SOPOT- POMORSKIE - BUDOWNICTWO DROGOWE

Układanie kostki brukowej Gdańsk i Pomorskie

ECOSIT

Prosta droga do Twojej inwestycji z długoletnią gwarancją na wszystkie usługi.

Teren działania - Gdańsk i Pomorskie

Układanie kostki brukowej Gdańsk

Nasza Firma prowadzi działalność głównie na terenie województwa Pomorskiego i okolic. Specjalizujemy się w branży brukarskiej z powodzeniem realizując projekty aranżacji infrastruktury wokół  obiektów przemysłowych, osiedli mieszkaniowych, zabudowań gospodarczych, parkingów, placów, podjazdów, chodników, dróg itp.

Jak pracujemy

Układanie kostki brukowej Pomorskie

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie swoich specjalistów podejmujemy się wykonania zarówno małych jak i dużych przedsięwzięć. We współpracy z producentami kostki brukowej z całego kraju staramy się dobrać jak najlepsze i  funkcjonalne nawierzchnie dla wszystkich wykonywanych projektów.

Prace wykonuje kompleksowo, począwszy od fazy tworzenia projektu, poprzez realizację wraz z dostawą niezbędnych materiałów i surowców oferowanych przez najlepszych producentów. Przy takich założeniach świadczymy usługi na najwyższym poziomie, gwarantując zadowolenie klientów.

O NAS

Prosta droga do Twojej inwestycji z długoletnią gwarancją na każdą z usług.

Układanie kostki brukowej Pomorskie

Trochę o technologii

Wyrównanie terenu – wyrównanie powierzchni po korytowaniu oraz wyznaczenie nachyleń i spadków. Na etapie tym wytycza się ewentualne zakręty, rozjazdy, różnice poziomów. Czynność ta polega na wysypaniu pospółki lub grubego piasku (do 10 cm) i ubijaniu zagęszczarką lub walcem dna wykopu.

Podbudowa – właściwe wykonanie odpowiedniej podbudowy jest jednym z najważniejszych czynników by prawidłowo ułożyć kostkę. Na uprzednio utwardzonym i ubitym podłożu rozprowadzone kruszywo należy poddać procesowi zagęszczania. Grubość podbudowy uzależniona jest od rodzaju podłoża oraz przewidywanego obciążenia. W przypadku nawierzchni wokół domów oraz chodników stosuje się warstwę ok. 20 cm, natomiast dla nawierzchni poddanych większym obciążeniom ruchem kołowym zalecana warstwa powinna wynosić minimum 30 – 40 cm.

Układanie kostki brukowej Gdańsk

Podsypka – zapewnia stabilne osadzenie kostki oraz ujednolicenie ewentualnych drobnych różnic wysokości na poszczególnych elementach. Warstwa ta wykonana jest z piasku lub podsypki cementowo piaskowej. Podsypkę wykonuje się z niezwiązanego materiału – są to mieszanki kruszyw o różnym ziarnie (0-2, 0-5 mm). Nie należy stosować piasków spoistych i pylastych oraz kruszyw lub mieszanek kruszyw o frakcji mniejszej niż 0-2 mm. Po zagęszczeniu nawierzchni z kostki brukowej, podsypka powinna być dostatecznie wodoprzepuszczalna i nie może przenikać do warstwy nośnej. Musi istnieć stabilność filtracji w stosunku do kolejnej warstwy nośnej bez spoiwa. Ponadto prawidłowe zawibrowanie kostki powoduje odpowiednie zakleszczenie elementów w podłożu, co z kolei zwiększa wytrzymałość nawierzchni na obciążenia poziome.

Obramowanie – każda układana nawierzchnia powinna zostać obramowana za pomocą, obrzeży, krawężników lub oporników, uwzględniając szerokość ułożenia kostki wyznaczonej poprzez ułożenie pojedynczych rzędów kostek. Odpowiednio wykonane umocnienie krawędzi wzmacnia całą nawierzchnię i chroni przed przesuwaniem się kostki na jej obrzeżach.

Układanie – betonowa kostka brukowa to produkt przemysłowy, jednak mimo nowoczesnych technologii produkcyjnych nie można wykluczyć różnic w wymiarach. Proces układania powinien zostać zaplanowany tak, aby znajdując się na już ułożonej nawierzchni, nie niszczono wcześniej przygotowanej podsypki. Przy układaniu pierwszego rzędu wskazane jest ustalenie wymaganej szerokości rozkładania, tzn. odstępu między poszczególnymi obrzeżami, poprzez próbne ułożenie linii kostki. Jeżeli obrzeża czy krawężniki są już obsadzone, przed rozpoczęciem układania może być wskazane ułożenie i wyrównanie kilku linii kostki. Przy układaniu kostek bezfazowych należy: zwrócić szczególną uwagę na wrażliwe na uszkodzenia kanty podczas układania. Nieprawidłowości i błędy wykonawcze mogą prowadzić do uszkadzania brzegów kostek .

kostka brukowa w budownictwie Gdańsk
maszynowe ukladanie kostki brukowej Gdańsk

Układanie kostki brukowej w Gdańsku

Układanie kostki brukowej w Gdańsku

Jeśli szukasz profesjonalnego wykonawcy usług z zakresu układania kostki brukowej w Gdańsku, to jesteś w odpowiednim miejscu! Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i układaniu kostki brukowej na terenie Gdańska i okolic.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy posiadają wszystkie niezbędne umiejętności i narzędzia do wykonania każdego zlecenia z najwyższą starannością i precyzją. Oferujemy szeroki wybór kostek brukowych o różnych kształtach, kolorach i wzorach, dzięki czemu możemy dostosować projekt do indywidualnych potrzeb i gustu każdego klienta.

Nasze usługi

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu układania kostki brukowej, w tym m.in.:

  • projektowanie i wycena
  • wykonywanie wykopów i wylewek betonowych
  • układanie kostki brukowej na podjazdach, chodnikach, tarasach i ogrodzeniach
  • montaż płyt chodnikowych i krawężników
  • naprawy i renowacje istniejących nawierzchni brukowych
układanie kostki brukowej Gdańsk
układanie kostki brukowej w Gdańsku

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami lub chcesz uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół jest do dyspozycji i chętnie odpowie na wszystkie pytania. Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się piękną i trwałą kostką brukową w swoim ogrodzie!